UBT1J101MPD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UBT1J101MPD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.97000
Листови со податоци онлајн
UBT1J101MPD PDF
 • серија:UBT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:345 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:690 mA @ 100 kHz
 • импеданса:410 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.709" (18.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VHT.47M250

VHT.47M250

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 0.47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 2.347.417

$0.04260

URS1E470MDD1TD

URS1E470MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

B43601A2188M87

B43601A2188M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 18.652

$6.96956

UVR1V103MRD

UVR1V103MRD

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 32.520

$3.69000

63MXC2700MEFCSN25X30

63MXC2700MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP

На залиха: 33.853

$3.54465

ALF20G123EL100

ALF20G123EL100

KEMET

CAP ALU 12000UF 100V PRESSFIT

На залиха: 9.031

$12.17949

ECA-1VM471

ECA-1VM471

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 196.078

$0.51000

10MS5220MEFCT58X5

10MS5220MEFCT58X5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.235.483

$0.08094

UPJ1J821MHD

UPJ1J821MHD

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 58.510

$1.88000

USF1C680MDD1TD

USF1C680MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 673.446

$0.14849

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв