B43305F2128M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43305F2128M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.59425
Листови со податоци онлајн
B43305F2128M60 PDF
 • серија:B43305
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):110mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.21 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:150 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
6.3YXG4700MEFCG412.5X30

6.3YXG4700MEFCG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 182.808

$0.54702

B43601B2827M82

B43601B2827M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 29.977

$4.00296

ALS80A162KE400

ALS80A162KE400

KEMET

CAP ALUM 1600UF 20% 400V SCREW

На залиха: 5.955

$18.46885

B43858C9685M000

B43858C9685M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 114.942

$0.87000

UPM1E271MPD

UPM1E271MPD

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 500.500

$0.19980

E36D101LPN223TDB7M

E36D101LPN223TDB7M

United Chemi-Con

CAP ALUM 22000UF 100V SCREW

На залиха: 4.649

$23.66000

ALS81A133DA040

ALS81A133DA040

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 18.037

$7.76160

EEE-TK1C221UP

EEE-TK1C221UP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD

На залиха: 97.345

$1.13000

EKMH630VSN153MA63W

EKMH630VSN153MA63W

United Chemi-Con

CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP

На залиха: 25.793

$5.04000

ALA7DA221CF600

ALA7DA221CF600

KEMET

ALUMINUM ELECTROLYTICS, SNAP-IN,

На залиха: 9.760

$11.27000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв