B43821F1106M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43821F1106M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.13943
Листови со податоци онлајн
B43821F1106M000 PDF
 • серија:B43821
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):18Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:80 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.472" (12.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B41895A5128M000

B41895A5128M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 257.135

$0.38890

30D206G050CC2

30D206G050CC2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 20UF 50V AXIAL

На залиха: 64.232

$1.71253

63TXW180MEFC8X25

63TXW180MEFC8X25

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 126.518

$0.79040

ALS80A513KE040

ALS80A513KE040

KEMET

CAP ALUM 51000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 5.450

$20.18000

UBC1A331MNS1GS

UBC1A331MNS1GS

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD

На залиха: 75.862

$1.45000

VHT68M50

VHT68M50

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 739.644

$0.13520

LKX2W121MESA30

LKX2W121MESA30

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 24.856

$5.23000

450BXC4.7MEFC10X16

450BXC4.7MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 142.857

$0.70000

UWG1H2R2MCL1GB

UWG1H2R2MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD

На залиха: 232.558

$0.43000

UPJ1J271MHD6TN

UPJ1J271MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв