HVMLS442M040EK1C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HVMLS442M040EK1C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLATPACK
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$154.08200
Листови со податоци онлајн
HVMLS442M040EK1C PDF
 • серија:MLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4400 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):97mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:10.3 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:12.1 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.000" (25.40mm)
 • големина / димензија:1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
 • висина - седење (макс):0.500" (12.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UKL2AR33MDD1TD

UKL2AR33MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

16YXJ220MT16.3X11

16YXJ220MT16.3X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

220USG1500MEFC30X45

220USG1500MEFC30X45

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 220V SNAP

На залиха: 41.971

$2.62080

UPV1H270MGD

UPV1H270MGD

Nichicon

CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

UCL1E221MNL1GS

UCL1E221MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 131.578

$0.76000

B43540A5187M80

B43540A5187M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 29.553

$4.06050

400LEX3.3MEFC10X9

400LEX3.3MEFC10X9

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 116.279

$0.86000

50YXG2200MEFCGC18X35.5

50YXG2200MEFCGC18X35.5

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 57.765

$1.90425

601D407G075GT3

601D407G075GT3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 400UF 75V AXIAL

На залиха: 3.752

$31.98175

MAL225650223E3

MAL225650223E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 19.553

$7.16000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв