WhatsApp Icon
UEP1E102MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UEP1E102MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10410
Листови со податоци онлајн
UEP1E102MHD PDF
 • серија:UEP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Bi-Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:670 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:770.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
865090649013

865090649013

Würth Elektronik Midcom

CAP 33 UF 20% 50 V

На залиха: 181.818

UCY2W100MPD

UCY2W100MPD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 98.214

3186GH472M450MPC1

3186GH472M450MPC1

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.733

688TTA025M

688TTA025M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 25V AXIAL

На залиха: 24.904

381LQ681M200J032

381LQ681M200J032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 27.906

MLP332M080EB0C

MLP332M080EB0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 80V FLATPACK

На залиха: 1.038

URZ1C471MPD1TD

URZ1C471MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 147.058

50SEV10M6.3X5.5

50SEV10M6.3X5.5

Rubycon

CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD

На залиха: 178.571

EKMH101VSN152MQ30S

EKMH101VSN152MQ30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP

На залиха: 45.528

UPV1C101MGD

UPV1C101MGD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 166.666

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв