WhatsApp Icon
SLPX123M016A3P3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SLPX123M016A3P3
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14070
Листови со податоци онлајн
SLPX123M016A3P3 PDF
 • серија:SLPX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):55mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.13 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.91 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.181" (30.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-TA1J221LB

EEU-TA1J221LB

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 110.309

MAL214271083E3

MAL214271083E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 1.226.843

100YXF330MEFCGC16X25

100YXF330MEFCGC16X25

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 119.009

UPW1E222MHD

UPW1E222MHD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 74.324

ECA-2WHG010BJ

ECA-2WHG010BJ

Panasonic

CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 733.406

EKMG250ELL470ME11D

EKMG250ELL470ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 238.095

LGY1J562MELC35

LGY1J562MELC35

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP

На залиха: 25.210

EEE-TC1E331V

EEE-TC1E331V

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 75.862

CGS101T450R2C

CGS101T450R2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 450V SCREW

На залиха: 4.880

LLG2W271MELZ45

LLG2W271MELZ45

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 21.702

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв