WhatsApp Icon
EKMM201VNN222MA60U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMM201VNN222MA60U
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12604
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:KMM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):113mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:-
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:-
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.78 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:5.67 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):2.441" (62.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPZW6390MHD

UPZW6390MHD

Nichicon

CAP ALUM 39UF 20% 420V RADIAL

На залиха: 52.884

ALS70A513NJ100

ALS70A513NJ100

KEMET

CAP ALUM 51000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.818

UCS2E470MHD

UCS2E470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 96.491

UPS1C330MDD

UPS1C330MDD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.558.360

UVY2D010MED1TA

UVY2D010MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 1.455.180

EMHJ250ADA101MHA0G

EMHJ250ADA101MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD

На залиха: 155.419

400LLE3.3MEFCT810X9

400LLE3.3MEFCT810X9

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 429.110

B43541A6477M000

B43541A6477M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP

На залиха: 8.136

SLP391M385E9P3

SLP391M385E9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 385V SNAP

На залиха: 29.199

380LX102M025J022

380LX102M025J022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 52.671

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв