WhatsApp Icon
B41851A3108M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B41851A3108M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12363
Листови со податоци онлајн
B41851A3108M000 PDF
 • серија:B41851
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):400mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:460 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.531" (13.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKMH451VNN151MR30W

EKMH451VNN151MR30W

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 37.050

EEU-FC1A822

EEU-FC1A822

Panasonic

CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 47.826

EEE-FK1J471AV

EEE-FK1J471AV

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD

На залиха: 38.194

16ZLH470MEFCMG8X11.5

16ZLH470MEFCMG8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 706.264

ALS70U752NW500

ALS70U752NW500

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.845

EEE-FN1A221UP

EEE-FN1A221UP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 10VDC 20% SMD

На залиха: 208.333

UPJ2A560MHD6

UPJ2A560MHD6

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 279.064

HVMLS102M150EB1A

HVMLS102M150EB1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 150V FLATPCK

На залиха: 570

MAL202138479E3

MAL202138479E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47UF 20% 63V AXIAL

На залиха: 51.162

678D476M040CC3D

678D476M040CC3D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 40.929

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв