WhatsApp Icon
RFS-50V2R2MF3#5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RFS-50V2R2MF3#5
Производителот
Elna America
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14915
Листови со податоци онлајн
RFS-50V2R2MF3#5 PDF
 • серија:RFS, SILMIC II
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:23 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.433" (11.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
475MXH220MEFCSN25X45

475MXH220MEFCSN25X45

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 475V SNAP

На залиха: 21.558

ECA-0JHG471B

ECA-0JHG471B

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.278.772

UPM2G010MPD1TD

UPM2G010MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 131.578

477CKE010M

477CKE010M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 333.333

UVZ1C102MPD

UVZ1C102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 158.730

EEV-FK1C332V

EEV-FK1C332V

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 16V 20% SMD

На залиха: 43.650

CGS242U150V3C

CGS242U150V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2400UF 150V SCREW

На залиха: 3.313

USW1E470MDD1TE

USW1E470MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.206.418

LNR1J334MSE

LNR1J334MSE

Nichicon

CAP ALUM 330000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 507

35MS74.7MEFCT54X7

35MS74.7MEFCT54X7

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 2.206.531

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв