WhatsApp Icon
LNT1A474MSE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LNT1A474MSE
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470000UF 20% 10V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16681
Листови со податоци онлајн
LNT1A474MSE PDF
 • серија:LNT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:17 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:19.55 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):5.630" (143.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPV1C820MGD1TA

UPV1C820MGD1TA

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 623.247

B41858C4158M8

B41858C4158M8

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 138.343

ALF40C391EF500

ALF40C391EF500

KEMET

CAP ALU 390UF 20% 500V PRESSFIT

На залиха: 15.041

380LX181M450J032

380LX181M450J032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 40.676

678D507H016DG5J

678D507H016DG5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 500UF 16V RADIAL

На залиха: 16.301

MAL202125102E3

MAL202125102E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 32.345

80ZLH180MEFCG412.5X16

80ZLH180MEFCG412.5X16

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 285.934

228SAK050M

228SAK050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 50V T/H

На залиха: 108.587

EEE-FT1E821AP

EEE-FT1E821AP

Panasonic

CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD

На залиха: 94.017

50ZL270MEFCT810X20

50ZL270MEFCT810X20

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 380.314

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв