WhatsApp Icon
DCM662T400DG2B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
DCM662T400DG2B
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 6600UF 400V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12375
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:DCM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6600 µF
 • толеранција:-10%, +50%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.250" (31.75mm)
 • големина / димензија:3.000" Dia (76.20mm)
 • висина - седење (макс):8.625" (219.08mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HVMLS821M200EB0A

HVMLS821M200EB0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK

На залиха: 570

ULD2E3R3MED1TD

ULD2E3R3MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 212.765

500MXG220MEFCSN25X55

500MXG220MEFCSN25X55

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP

На залиха: 20.249

MLS272M075EB0C

MLS272M075EB0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2700UF 20% 75V FLATPACK

На залиха: 484

ESMG161ELL331MMP1S

ESMG161ELL331MMP1S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 25.917

ALF20C561EH450

ALF20C561EH450

KEMET

CAP ALU 560UF 20% 450V PRESSFIT

На залиха: 16.682

B43504J2108M67

B43504J2108M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.775

25ZT150M8X11.5

25ZT150M8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 374.967

UVY1H100MDD1TD

UVY1H100MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

CGS153U016R4C

CGS153U016R4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15000UF 16V SCREW

На залиха: 5.142

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв