WhatsApp Icon
UPW1E332MHD6TN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPW1E332MHD6TN
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18828
Листови со податоци онлајн
UPW1E332MHD6TN PDF
 • серија:UPW
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.329 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.74 A @ 100 kHz
 • импеданса:20 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEE-HAH330XAP

EEE-HAH330XAP

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD

На залиха: 232.558

EEE-FK1A821SP

EEE-FK1A821SP

Panasonic

CAP ALUM 820UF 20% 10V SMD

На залиха: 107.526

LGG2D681MELA30

LGG2D681MELA30

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 31.250

UHV1V222MHD1TN

UHV1V222MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 135.142

200HXG330MEFCSN22X30

200HXG330MEFCSN22X30

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP

На залиха: 58.724

UCD0J681MNL1GS

UCD0J681MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 138.888

ALF20G823EP040

ALF20G823EP040

KEMET

CAP ALU 82000UF 20% 40V PRESSFIT

На залиха: 6.207

ECE-V0GA221SP

ECE-V0GA221SP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD

На залиха: 172.413

ALS70H823QP100

ALS70H823QP100

KEMET

CAP ALUM 82000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.162

UWP1A220MCL1GB

UWP1A220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD

На залиха: 136.986

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв