WhatsApp Icon
UPW1V270MDD6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPW1V270MDD6
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19830
Листови со податоци онлајн
UPW1V270MDD6 PDF
 • серија:UPW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:60 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:200 mA @ 100 kHz
 • импеданса:450 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.276" (7.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LLS2C152MELA

LLS2C152MELA

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP

На залиха: 43.585

UHE1E222MHD

UHE1E222MHD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 78.014

LGUW6151MELZ

LGUW6151MELZ

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 32.432

227CKE016M

227CKE016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 333.333

TVX1C471MAD1LS

TVX1C471MAD1LS

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 89.430

LGU2E561MELC

LGU2E561MELC

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 24.856

ALS70C684QS040

ALS70C684QS040

KEMET

CAP ALUM 680000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.582

EEU-EB1V221B

EEU-EB1V221B

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 175.438

ALS81U752NJ350

ALS81U752NJ350

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.550

LGY1V123MELA50

LGY1V123MELA50

Nichicon

CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 31.168

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв