WhatsApp Icon
UKL0J332MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UKL0J332MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17687
Листови со податоци онлајн
UKL0J332MHD PDF
 • серија:UKL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.27 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.4605 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.043" (26.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UHE0J182MHD1TO

UHE0J182MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 120.481

ALC80A622CD063

ALC80A622CD063

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 6200UF 63V

На залиха: 26.520

UMV1H3R3MFD1TP

UMV1H3R3MFD1TP

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 204.081

350BXF33MG412.5X20

350BXF33MG412.5X20

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 129.342

EKXJ221ELL121MJ50S

EKXJ221ELL121MJ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 120UF 20% 220V RADIAL

На залиха: 91.359

380LX331M400K042

380LX331M400K042

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.048

381LQ821M315K052

381LQ821M315K052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP

На залиха: 20.256

B43706B5278M600

B43706B5278M600

TDK EPCOS

ALUMINIUM ELECTROLYTIC SCREW TER

На залиха: 2.594

B43456A4828M7

B43456A4828M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW

На залиха: 776

EKXJ451ETS560MM25S

EKXJ451ETS560MM25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 63.346

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв