WhatsApp Icon
CA064C150M3GACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CA064C150M3GACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP ARRAY 15PF 25V NP0 0612
Категорија
кондензатори
Семејство
кондензаторски мрежи, низи
На залиха
14499
Листови со податоци онлајн
CA064C150M3GACTU PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • диелектричен материјал:Ceramic
 • број на кондензатори:4
 • тип на коло:Isolated
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • оценки:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:0612 (1632 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.90mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CA0508KRNPO9BN330

CA0508KRNPO9BN330

Yageo

CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0805

На залиха: 312.500

MRRC370V3/30

MRRC370V3/30

NTE Electronics, Inc.

CAP ARRAY 3UF/30UF 370V RADIAL

На залиха: 8.935

CA064X221J5GACTU

CA064X221J5GACTU

KEMET

CAP ARRAY 220PF 50V C0G/NP0 0612

На залиха: 188.679

CA064C153M5RACTU

CA064C153M5RACTU

KEMET

CAP ARRAY 0.015UF 50V X7R 0612

На залиха: 701.459

W3A43C223MAT2A

W3A43C223MAT2A

Elco (AVX)

CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612

На залиха: 916.422

CA064X332K2RAC7800

CA064X332K2RAC7800

KEMET

CAP ARRAY 3300PF 200V X7R 0612

На залиха: 909.421

CFC-1.5/2.5

CFC-1.5/2.5

NTE Electronics, Inc.

CAP ARRAY 1.5/2.5UF CEILING FAN

На залиха: 10.816

CA064C220K5GACTU

CA064C220K5GACTU

KEMET

CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612

На залиха: 185.185

CKCA43CH1H331K100AA

CKCA43CH1H331K100AA

TDK Corporation

CAP ARRAY 330PF 50V CH 1206

На залиха: 434.782

CA0612MRX7R9BB181

CA0612MRX7R9BB181

Yageo

CAP ARRAY 180PF 50V X7R 0612

На залиха: 1.322.751

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв