WhatsApp Icon
ARG240C 16R J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ARG240C 16R J
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 16 OHM 5% 300W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17457
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ARG
 • пакет:-
 • статус на дел:Active
 • отпор:16 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):300W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:0°C ~ 250°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Screw Holes
 • големина / димензија:6.102" L x 1.437" W (155.00mm x 36.50mm)
 • висина - седење (макс):1.102" (28.00mm)
 • олово стил:Wire Leads
 • пакет / куќиште:Rectangular, Wire Leads
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RER55F49R9RCSL

RER55F49R9RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 49.9 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

RCEC400GS1000KB

RCEC400GS1000KB

Vishay / Sfernice

RCEC 400 GS 100U 10% BO20

На залиха: 1.991

L225J10RE

L225J10RE

Ohmite

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 225W

На залиха: 4.828

RH005150R0FE02

RH005150R0FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 150 OHM 1% 7.5W

На залиха: 29.776

FVTS05R2E1K500JE

FVTS05R2E1K500JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 5W

На залиха: 50.820

HS15 R39 J

HS15 R39 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.39 OHM 5% 15W

На залиха: 47.089

HS10 10K J

HS10 10K J

Ohmite

RES CHAS MNT 10K OHM 5% 10W

На залиха: 32.258

HSA1030RF

HSA1030RF

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 30 OHM 1% 16W

На залиха: 32.345

RH10015R00FJ01

RH10015R00FJ01

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 15 OHM 1% 100W

На залиха: 926

TMC0508R000FE02

TMC0508R000FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 8 OHM 1% 50W

На залиха: 8.593

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв