WhatsApp Icon
RER65FR211RCSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER65FR211RCSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 0.211 OHM 1% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
13010
Листови со податоци онлајн
RER65FR211RCSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:211 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
 • висина - седење (макс):0.405" (10.29mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HSC200R261J

HSC200R261J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.261 OHM 5% 200W

На залиха: 3.339

HS10 8R F

HS10 8R F

Ohmite

RES CHAS MNT 8 OHM 1% 10W

На залиха: 49.818

50WF025

50WF025

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W

На залиха: 16.519

NKAL250FB1R00

NKAL250FB1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 1 OHM 1% 250W

На залиха: 3.007

RBEF03001R000KFB00

RBEF03001R000KFB00

Vishay / Huntington Electric, Inc.

300W 1 OHM RIBBON-WIRE FIXED

На залиха: 458

HSA50R025J

HSA50R025J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.025 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

HS25 3K F

HS25 3K F

Ohmite

RES CHAS MNT 3K OHM 1% 25W

На залиха: 40.293

HCF166J100RJ

HCF166J100RJ

TE Connectivity AMP Connectors

HCF166 160W 100R 5% LEAD

На залиха: 2.010

BR500-0R5J8

BR500-0R5J8

Riedon

RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 500W

На залиха: 2.522

RER65F1860RCSL

RER65F1860RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 186 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв