WhatsApp Icon
PC-5010R00KE66BKT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PC-5010R00KE66BKT
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 10 OHM 10%
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
14041
Листови со податоци онлајн
PC-5010R00KE66BKT PDF
 • серија:PC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):50W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • облога, тип на куќиште:Ceramic
 • функција за монтирање:Brackets
 • големина / димензија:3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm)
 • висина - седење (макс):0.748" (19.00mm)
 • олово стил:Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
 • пакет / куќиште:Radial, Rectangular Case
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
PFU1000-100KJ1

PFU1000-100KJ1

Riedon

RES CHAS MNT 100 KOHM 5% 1000W

На залиха: 869

EWT25JB2K00

EWT25JB2K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 2K OHM 5% 25W

На залиха: 10.185

25WF110

25WF110

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W

На залиха: 18.597

RER55F4220RC02

RER55F4220RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 422 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

RTOP200V5R00JB

RTOP200V5R00JB

Vishay / Sfernice

RTOP 200 5U 5% V BO10

На залиха: 1.790

L225J4R0

L225J4R0

Ohmite

RES CHAS MNT 4 OHM 5% 225W

На залиха: 3.839

BAB32666R00KE

BAB32666R00KE

Ohmite

6 OHMS 10% 1000 WATT CASE

На залиха: 902

TAP800KR50E

TAP800KR50E

Ohmite

RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 800W

На залиха: 584

50WM115

50WM115

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 150 OHM 1% 50W

На залиха: 10.242

L50J100KE

L50J100KE

Ohmite

RES CHAS MNT 100K OHM 5% 50W

На залиха: 6.785

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв