WhatsApp Icon
HS25 R22 J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HS25 R22 J
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 25W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17045
Листови со податоци онлајн
HS25 R22 J PDF
 • серија:ARCOL, HS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:220 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):25W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.075" L x 0.559" W (27.30mm x 14.20mm)
 • висина - седење (макс):0.583" (14.80mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TGHGCR0010FE

TGHGCR0010FE

Ohmite

RES CHAS MNT 0.001 OHM 1% 100W

На залиха: 3.856

HS500 500R J

HS500 500R J

Ohmite

500 WATT CHASSIS MOUNT

На залиха: 1.984

FVTS05R2E15R00JE

FVTS05R2E15R00JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 15 OHM 5% 5W

На залиха: 50.820

FVT10006E250R0JE

FVT10006E250R0JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 250 OHM 5% 100W

На залиха: 9.259

HSC100800RJ

HSC100800RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 800 OHM 5% 100W

На залиха: 9.490

HS50 300R F

HS50 300R F

Ohmite

RES CHAS MNT 300 OHM 1% 50W

На залиха: 32.786

TGHHV10K0JE

TGHHV10K0JE

Ohmite

RES CHAS MNT 10K OHM 5% 120W

На залиха: 2.514

LPSA600H1R00KB

LPSA600H1R00KB

Vishay / Sfernice

LPSA 600 H 1U 10% BO15

На залиха: 1.888

HSA2556RJ

HSA2556RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 56 OHM 5% 25W

На залиха: 31.331

RER65F9R31RC02

RER65F9R31RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 9.31 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв