WhatsApp Icon
TE1500B220RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TE1500B220RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 1500W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
18827
Листови со податоци онлајн
TE1500B220RJ PDF
 • серија:TE, CGS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:220 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1500W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±440ppm/°C
 • Работна температура:-25°C ~ 225°C
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • облога, тип на куќиште:Silicone Coated
 • функција за монтирање:Brackets
 • големина / димензија:2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, Tubular
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
FVTS05R2E750R0JE

FVTS05R2E750R0JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 750 OHM 5% 5W

На залиха: 50.820

EWT25JB4K00

EWT25JB4K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 4K OHM 5% 25W

На залиха: 10.185

HSC7550KK

HSC7550KK

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 50K OHM 10% 75W

На залиха: 8.160

MCRL0070100R0KHB00

MCRL0070100R0KHB00

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 100 OHM 10% 70W

На залиха: 458

HS150 500R F

HS150 500R F

Ohmite

RES CHAS MNT 500 OHM 1% 150W

На залиха: 8.757

FSOT5509E10R00KE

FSOT5509E10R00KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 10 OHM 10% 55W

На залиха: 16.111

RER65F1650RC02

RER65F1650RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 165 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

HSC1004R0J

HSC1004R0J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 4 OHM 5% 100W

На залиха: 9.490

LPS0600H10R0JB

LPS0600H10R0JB

Vishay / Sfernice

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 600W

На залиха: 1.867

EWT225JB250R

EWT225JB250R

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W

На залиха: 3.859

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв