WhatsApp Icon
TJT250150RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TJT250150RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 250W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
16747
Листови со податоци онлајн
TJT250150RJ PDF
 • серија:TJT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):250W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±260ppm/°C
 • Работна температура:-25°C ~ 250°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Screw Holes
 • големина / димензија:7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
 • висина - седење (макс):0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Wire Leads
 • пакет / куќиште:Rectangular Case
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TE300B100RJ

TE300B100RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 300W

На залиха: 3.393

HS200 R47 J

HS200 R47 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 200W

На залиха: 3.498

BR100-15RJ8

BR100-15RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 15 OHM 5% 100W

На залиха: 6.347

RER65F6R34MC02

RER65F6R34MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 6.34 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

PF2272-50RJ1

PF2272-50RJ1

Riedon

RES CHAS MNT 50 OHM 5% 200W

На залиха: 4.818

HS10 1K5 J

HS10 1K5 J

Ohmite

RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 10W

На залиха: 51.691

AHA50AJB-22R

AHA50AJB-22R

Yageo

RES CHAS MNT 22 OHM 5% 50W

На залиха: 47.980

TAP800K1K0E

TAP800K1K0E

Ohmite

RES CHAS MNT 1K OHM 10% 800W

На залиха: 672

FNR2E-0R15F1

FNR2E-0R15F1

Riedon

RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 80W

На залиха: 5.524

THS10R39J

THS10R39J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.39 OHM 5% 10W

На залиха: 39.473

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв