WhatsApp Icon
L50J150E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
L50J150E
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
18649
Листови со податоци онлајн
L50J150E PDF
 • серија:270
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):50W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±260ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 350°C
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • облога, тип на куќиште:Vitreous Enamel Coated
 • функција за монтирање:Brackets (not included)
 • големина / димензија:0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, Tubular
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
THS2582RJ

THS2582RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W

На залиха: 35.398

RER55F8R06MC02

RER55F8R06MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 8.06 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

RSN-300-100B

RSN-300-100B

Riedon

RES CHAS MNT 333 UOHM 30W

На залиха: 2.677

10WM140

10WM140

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 400 OHM 1% 10W

На залиха: 18.494

AHA50AFB-40R

AHA50AFB-40R

Yageo

RES CHAS MNT 40 OHM 1% 50W

На залиха: 38.662

TE2500B470RJ

TE2500B470RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 470 OHM 5% 2500W

На залиха: 981

RER65F1000MC02

RER65F1000MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 100 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

EVFT170EN100JE

EVFT170EN100JE

Ohmite

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 160W

На залиха: 2.369

HS15 R18 J

HS15 R18 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.18 OHM 5% 15W

На залиха: 47.089

L50J3K0E

L50J3K0E

Ohmite

RES CHAS MNT 3K OHM 5% 50W

На залиха: 9.606

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв