WhatsApp Icon
TGHLVR100JE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TGHLVR100JE
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 200W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
10203
Листови со податоци онлајн
TGHLVR100JE PDF
 • серија:TGH
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):200W
 • составот:Thick Film
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • карактеристики:Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
 • облога, тип на куќиште:Epoxy Coated
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
 • висина - седење (макс):0.483" (12.26mm)
 • олово стил:M4 Threaded
 • пакет / куќиште:SOT-227-2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HS15 R22 J

HS15 R22 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 15W

На залиха: 47.089

RSA-20-50

RSA-20-50

Riedon

RES CHAS MNT 0.0025 OHM .25% 1W

На залиха: 5.673

RER65F1R80RC02

RER65F1R80RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.8 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

HS10 330R J

HS10 330R J

Ohmite

RES CHAS MNT 330 OHM 5% 10W

На залиха: 32.258

HSA2527RJ

HSA2527RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W

На залиха: 31.331

RER65F1R40RC02

RER65F1R40RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.4 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

810F4R0E

810F4R0E

Ohmite

RES CHAS MNT 4 OHM 1% 10W

На залиха: 25.368

RER65F1R47RCSL

RER65F1R47RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

RER45F4R99RC02

RER45F4R99RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 4.99 OHM 1% 10W

На залиха: 2.570

UAL5-50RF8

UAL5-50RF8

Riedon

RES CHAS MNT 50 OHM 1% 7.5W

На залиха: 32.697

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв