WhatsApp Icon
TAP600K2R0E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TAP600K2R0E
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 2 OHM 10% 600W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17193
Листови со податоци онлајн
TAP600K2R0E PDF
 • серија:TAP600
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):600W
 • составот:Thick Film
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Epoxy Coated
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:2.559" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
 • висина - седење (макс):1.280" (32.50mm)
 • олово стил:M5 Threaded
 • пакет / куќиште:Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
FVTS10R1E250R0JE

FVTS10R1E250R0JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 250 OHM 5% 12W

На залиха: 31.088

FSOT3009E1R800KE

FSOT3009E1R800KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 1.8 OHM 10% 30W

На залиха: 27.985

EWT225JB50K0

EWT225JB50K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 50K OHM 5% 225W

На залиха: 2.476

HS200 3K3 F

HS200 3K3 F

Ohmite

RES CHAS MNT 3.3K OHM 1% 200W

На залиха: 3.498

25WMD05

25WMD05

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 50M OHM 1% 25W

На залиха: 17.632

RER65F23R2RC02

RER65F23R2RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 23.2 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

RER55F3010PCSL

RER55F3010PCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 301 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

RER65F47R5RC02

RER65F47R5RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

KAL50JB100R

KAL50JB100R

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W

На залиха: 52.884

RER65F28R0RCSL

RER65F28R0RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 28 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв