WhatsApp Icon
10WM240

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
10WM240
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES CHAS MNT 4K OHM 1% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
16789
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:4 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.750" L x 0.430" W (19.05mm x 10.92mm)
 • висина - седење (макс):0.400" (10.16mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HS10 680R J

HS10 680R J

Ohmite

RES CHAS MNT 680 OHM 5% 10W

На залиха: 51.691

5WM240

5WM240

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 4K OHM 1% 5W

На залиха: 19.519

FSOT5509E1R000KE

FSOT5509E1R000KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 1 OHM 10% 55W

На залиха: 20.940

RER65F1691RCSL

RER65F1691RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.69K OHM 1% 10W

На залиха: 3.849

VNC1203822R0JB

VNC1203822R0JB

Vishay / Sfernice

VNC 12X38 22U 5% BO100

На залиха: 3.710

FVT02506E500R0JE

FVT02506E500R0JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W

На залиха: 30.000

WFH330L75RJE

WFH330L75RJE

Ohmite

RES CHAS MNT 75 OHM 5% 330W

На залиха: 3.150

HS25 10R F

HS25 10R F

Ohmite

RES CHAS MNT 10 OHM 1% 25W

На залиха: 29.556

TJT5001K5J

TJT5001K5J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 500W

На залиха: 2.200

FVTS05R2E400R0JE

FVTS05R2E400R0JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 400 OHM 5% 5W

На залиха: 50.820

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв