WhatsApp Icon
HS200 100R F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HS200 100R F
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 200W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17678
Листови со податоци онлајн
HS200 100R F PDF
 • серија:ARCOL, HS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):200W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:3.531" L x 1.791" W (89.70mm x 45.50mm)
 • висина - седење (макс):1.646" (41.80mm)
 • олово стил:M6 Threaded
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
KAL50FB15R0

KAL50FB15R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 15 OHM 1% 50W

На залиха: 32.967

HSC30015RJ

HSC30015RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 15 OHM 5% 300W

На залиха: 2.510

5WM130

5WM130

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 300 OHM 1% 5W

На залиха: 19.519

RER55F22R1RCSL

RER55F22R1RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 22.1 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

HS50 R56 J

HS50 R56 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 50W

На залиха: 37.470

TE2500B1K5J

TE2500B1K5J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 2500W

На залиха: 981

HS75 510R J

HS75 510R J

Ohmite

RES CHAS MNT 510 OHM 5% 75W

На залиха: 16.233

AHA50AFB-27R

AHA50AFB-27R

Yageo

RES CHAS MNT 27 OHM 1% 50W

На залиха: 38.662

RH025R1000FE02

RH025R1000FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 25W

На залиха: 7.442

THS106R8J

THS106R8J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 10W

На залиха: 40.740

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв