WhatsApp Icon
RER65F75R0RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER65F75R0RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17536
Листови со податоци онлајн
RER65F75R0RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
 • висина - седење (макс):0.405" (10.29mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
BR120-100RJ8

BR120-100RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 120W

На залиха: 5.499

TE300B68RJ

TE300B68RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 68 OHM 5% 300W

На залиха: 3.393

HS15 R68 J

HS15 R68 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 15W

На залиха: 47.089

BAB232010R0KE

BAB232010R0KE

Ohmite

10 OHMS 10% 700 W CASE

На залиха: 1.721

AHA500JB-56R

AHA500JB-56R

Yageo

RES CHAS MNT 56 OHM 5% 5W

На залиха: 107.991

HSA25180RJ

HSA25180RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 180 OHM 5% 25W

На залиха: 31.331

HS150 R5 J

HS150 R5 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 150W

На залиха: 9.189

RER75F51R1RC02

RER75F51R1RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 30W

На залиха: 2.471

TJT15068RJ

TJT15068RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 68 OHM 5% 150W

На залиха: 2.704

HSA101R0F

HSA101R0F

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1 OHM 1% 16W

На залиха: 32.345

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв