WhatsApp Icon
HSC200560RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HSC200560RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 200W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
13637
Листови со податоци онлајн
HSC200560RJ PDF
 • серија:HS, CGS
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:560 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):200W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • олово стил:Terminal Screw Type
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TGHLV33R0JE

TGHLV33R0JE

Ohmite

RES CHAS MNT 33 OHM 5% 200W

На залиха: 2.302

RER65F2R15RC02

RER65F2R15RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

HS15 6K8 J

HS15 6K8 J

Ohmite

RES CHAS MNT 6.8K OHM 5% 15W

На залиха: 54.133

RER55F15R0PC02

RER55F15R0PC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 15 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

25WMD50

25WMD50

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 500M OHM 1% 25W

На залиха: 17.632

RER55F28R0RCSL

RER55F28R0RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 28 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

L25J50R

L25J50R

Ohmite

RES CHAS MNT 50 OHM 5% 25W

На залиха: 18.364

RER65F75R0RC02

RER65F75R0RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W

На залиха: 3.816

BR120-100RJ8

BR120-100RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 120W

На залиха: 5.499

TE300B68RJ

TE300B68RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 68 OHM 5% 300W

На залиха: 3.393

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв