WhatsApp Icon
502AS500KDG2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
502AS500KDG2
Производителот
Ohmite
Опис
12W 1500J 50 OHMS 10% SLAB
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
19737
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:500
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • отпор:50 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):12W
 • составот:Ceramic
 • температурен коефициент:0/ -800ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 230°C
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
 • облога, тип на куќиште:-
 • функција за монтирање:Brackets (not included)
 • големина / димензија:2.000" L x 0.252" W (50.80mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):1.500" (38.10mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, Flat Oval
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RSJ-2000-50

RSJ-2000-50

Riedon

RES CHAS MNT 25 UOHM 0.25%

На залиха: 575

10WM320

10WM320

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 20K OHM 1% 10W

На залиха: 18.494

RCMC5006R80KB

RCMC5006R80KB

Vishay / Sfernice

MCB RESISTORS

На залиха: 787

RER55F2R32RC02

RER55F2R32RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 2.32 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

AHA25AFB-100R

AHA25AFB-100R

Yageo

RES CHAS MNT 100 OHM 1% 25W

На залиха: 43.733

HS50 560R J

HS50 560R J

Ohmite

RES CHAS MNT 560 OHM 5% 50W

На залиха: 25.210

HS250 2R F

HS250 2R F

Ohmite

RES CHAS MNT 2 OHM 1% 250W

На залиха: 3.061

HS300 2R2 F

HS300 2R2 F

Ohmite

RES CHAS MNT 2.2 OHM 1% 300W

На залиха: 2.465

HS50 2R J

HS50 2R J

Ohmite

RES CHAS MNT 2 OHM 5% 50W

На залиха: 25.210

KAL50FB6R00

KAL50FB6R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 6 OHM 1% 50W

На залиха: 32.967

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв