WhatsApp Icon
HS75 680R J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HS75 680R J
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 75W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
14328
Листови со податоци онлајн
HS75 680R J PDF
 • серија:ARCOL, HS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:680 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):75W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.917" L x 1.075" W (48.70mm x 27.30mm)
 • висина - седење (макс):0.949" (24.10mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TJT500470RJ

TJT500470RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 470 OHM 5% 500W

На залиха: 2.200

HSA104K7J

HSA104K7J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 16W

На залиха: 37.037

UAL50-2K5F8

UAL50-2K5F8

Riedon

RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 50W

На залиха: 29.925

SQBW20470RJ

SQBW20470RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES 470 OHM 20W 5% RADIAL

На залиха: 56.701

RER55F19R9RCSL

RER55F19R9RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 19.9 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

RER65F1470MCSL

RER65F1470MCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 147 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

ARF400 8R J

ARF400 8R J

Ohmite

RES CHAS MNT 8 OHM 5% 400W

На залиха: 2.444

TE2500B1K8J

TE2500B1K8J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 2500W

На залиха: 1.047

RER65F1101RCSL

RER65F1101RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.1K OHM 1% 10W

На залиха: 3.849

HSC1008R2J

HSC1008R2J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 8.2 OHM 5% 100W

На залиха: 9.490

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв