WhatsApp Icon
RER65F1820RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER65F1820RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 182 OHM 1% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
12169
Листови со податоци онлајн
RER65F1820RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:182 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
 • висина - седење (макс):0.405" (10.29mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HSC20064RJ

HSC20064RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 64 OHM 5% 200W

На залиха: 3.339

HSA2522KJ

HSA2522KJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 22K OHM 5% 25W

На залиха: 31.331

HSA5024KJ

HSA5024KJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 24K OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

L225J10R

L225J10R

Ohmite

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 225W

На залиха: 5.832

HS100 500R F

HS100 500R F

Ohmite

RES CHAS MNT 500 OHM 1% 100W

На залиха: 15.873

RER55F1R27RCSL

RER55F1R27RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.27 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

HS150 330R F

HS150 330R F

Ohmite

RES CHAS MNT 330 OHM 1% 150W

На залиха: 9.189

TE500B5R6J

TE500B5R6J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 500W

На залиха: 2.941

RER65F6R34RCSL

RER65F6R34RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 6.34 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

C300KR31E

C300KR31E

Ohmite

RES CHAS MNT 0.31 OHM 10% 300W

На залиха: 3.197

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв