WhatsApp Icon
HSC10010KJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HSC10010KJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 100W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17292
Листови со податоци онлајн
HSC10010KJ PDF
 • серија:HS, CGS
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):100W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
 • висина - седење (макс):1.024" (26.00mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SH2-100R0010DE

SH2-100R0010DE

Ohmite

RES CHAS MNT 0.001 OHM 0.5% 10W

На залиха: 585

RER55F1151RC02

RER55F1151RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.15K OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

RH00530R00FE02

RH00530R00FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 30 OHM 1% 7.5W

На залиха: 19.125

F55J10RE

F55J10RE

Ohmite

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 55W

На залиха: 6.493

BRT100-100RJ8

BRT100-100RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 100W

На залиха: 6.347

C38TF1800JB

C38TF1800JB

Vishay / Sfernice

C 38 TF 180U 5% BO20

На залиха: 371

HS15 7R5 F

HS15 7R5 F

Ohmite

RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 15W

На залиха: 47.089

HSA5013R6J

HSA5013R6J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 13.6 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

HSA1039RJ

HSA1039RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 39 OHM 5% 16W

На залиха: 37.037

TE1000B5R6J

TE1000B5R6J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 1000W

На залиха: 2.407

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв