WhatsApp Icon
RER55F31R2RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER55F31R2RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 31.2 OHM 1% 30W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
12243
Листови со податоци онлајн
RER55F31R2RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:31.2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):30W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
 • висина - седење (макс):0.625" (15.87mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RPS0500DH1001JB

RPS0500DH1001JB

Vishay / Sfernice

RES CHAS MNT 1K OHM 5% 500W

На залиха: 792

RH02540R00FE02

RH02540R00FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 40 OHM 1% 25W

На залиха: 30.379

BR500-100RJ8

BR500-100RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 500W

На залиха: 2.522

RER65F1210MCSL

RER65F1210MCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 121 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

TMC005R1000FE02

TMC005R1000FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 7.5W

На залиха: 6.626

BRT100-15RJ8

BRT100-15RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 15 OHM 5% 100W

На залиха: 6.347

L25J2R0E

L25J2R0E

Ohmite

RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W

На залиха: 16.706

FNR2E-10RF1

FNR2E-10RF1

Riedon

RES CHAS MNT 10 OHM 1% 80W

На залиха: 4.661

RER65F4021RC02

RER65F4021RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 4.02K OHM 1% 10W

На залиха: 4.093

RER55F15R0RC02

RER55F15R0RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 15 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв