WhatsApp Icon
12WF050

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
12WF050
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 12W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
19145
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:50 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):12W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±260ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Vitreous Enamel Coated
 • функција за монтирање:Brackets (not included)
 • големина / димензија:0.310" Dia x 1.750" L (7.90mm x 44.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, Tubular
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
5WM133

5WM133

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 330 OHM 1% 5W

На залиха: 19.519

MCRL0070R5000KHBNI

MCRL0070R5000KHBNI

Vishay / Huntington Electric, Inc.

METAL CASE 70W, 0.5 OHM NON-INDU

На залиха: 458

RER65F2321RCSL

RER65F2321RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 2.32K OHM 1% 10W

На залиха: 3.849

HS25 330R J

HS25 330R J

Ohmite

RES CHAS MNT 330 OHM 5% 25W

На залиха: 29.776

HS300 R3 J

HS300 R3 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.3 OHM 5% 300W

На залиха: 3.437

EWT50JB75R0

EWT50JB75R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 75 OHM 5% 50W

На залиха: 7.142

HS10 4R7 F

HS10 4R7 F

Ohmite

RES CHAS MNT 4.7 OHM 1% 10W

На залиха: 49.818

HS75 680R F

HS75 680R F

Ohmite

RES CHAS MNT 680 OHM 1% 75W

На залиха: 17.992

TE100B22RJ

TE100B22RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 22 OHM 5% 100W

На залиха: 6.918

TE1000B470RJ

TE1000B470RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 470 OHM 5% 1000W

На залиха: 2.407

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв