WhatsApp Icon
RER55F2001RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER55F2001RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 30W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
11152
Листови со податоци онлајн
RER55F2001RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):30W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
 • висина - седење (макс):0.625" (15.87mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
THS505K6J

THS505K6J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 5.6K OHM 5% 50W

На залиха: 28.985

BRT60-1RJ8

BRT60-1RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 1 OHM 5% 60W

На залиха: 7.895

BR60-100RJ8

BR60-100RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 100 OHM 5% 60W

На залиха: 7.895

RER65F97R6RC02

RER65F97R6RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 97.6 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

HSC20010RJ

HSC20010RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 200W

На залиха: 3.339

FNR2E-1RF1

FNR2E-1RF1

Riedon

RES CHAS MNT 1 OHM 1% 80W

На залиха: 5.524

FVTS10R1E7R500JE

FVTS10R1E7R500JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 7.5 OHM 5% 12W

На залиха: 31.088

HSA50270RJ

HSA50270RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 270 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

KAL50JB6R80

KAL50JB6R80

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 50W

На залиха: 52.884

TAP600K22RE

TAP600K22RE

Ohmite

RES CHAS MNT 22 OHM 10% 600W

На залиха: 725

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв