WhatsApp Icon
825F75KE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
825F75KE
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 75K OHM 1% 25W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
11137
Листови со податоци онлајн
825F75KE PDF
 • серија:Metal-Mite®89
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):25W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.062" L x 1.094" W (26.98mm x 27.79mm)
 • висина - седење (макс):0.556" (14.12mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
HS25 16R J

HS25 16R J

Ohmite

RES CHAS MNT 16 OHM 5% 25W

На залиха: 29.776

RCS2-0R0002F1

RCS2-0R0002F1

Riedon

RES CHAS MNT 200 UOHM 1% 3W

На залиха: 3.497

RER65F2100RC02

RER65F2100RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 210 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

RER65F1540MC02

RER65F1540MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 154 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

RER65F64R9PC02

RER65F64R9PC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 64.9 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

THS502K7J

THS502K7J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 2.7K OHM 5% 50W

На залиха: 30.226

TGHLV150RJE

TGHLV150RJE

Ohmite

RES CHAS MNT 150 OHM 5% 200W

На залиха: 2.302

FSOT3009E250R0KE

FSOT3009E250R0KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 250 OHM 10% 30W

На залиха: 27.985

HSC250220RJ

HSC250220RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 220 OHM 5% 250W

На залиха: 2.556

FVTS10R1E1K200JE

FVTS10R1E1K200JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 12W

На залиха: 31.088

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв