WhatsApp Icon
HSC10075RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HSC10075RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 100W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
12057
Листови со податоци онлајн
HSC10075RJ PDF
 • серија:HS, CGS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):100W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
 • висина - седење (макс):1.024" (26.00mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
BRT200-6R8J8

BRT200-6R8J8

Riedon

RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 200W

На залиха: 4.824

HSA50R05J

HSA50R05J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

NHSA5025RJ

NHSA5025RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W

На залиха: 19.374

TE750B10RJ

TE750B10RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 750W

На залиха: 2.696

RER55F61R9RCSL

RER55F61R9RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

RER70F1000RC02

RER70F1000RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 100 OHM 1% 20W

На залиха: 2.471

HS300 3K9 J

HS300 3K9 J

Ohmite

RES CHAS MNT 3.9K OHM 5% 300W

На залиха: 2.922

RER55F51R1RCSL

RER55F51R1RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

RH02520R00FE02

RH02520R00FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W

На залиха: 26.966

HS100 R33 J

HS100 R33 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 100W

На залиха: 15.873

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв