WhatsApp Icon
25WA210

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
25WA210
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES CHAS MNT 1K OHM 10% 25W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
18835
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 kOhms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):25W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±260ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Vitreous Enamel Coated
 • функција за монтирање:Brackets (not included)
 • големина / димензија:0.559" Dia x 2.000" L (14.20mm x 50.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, 3 Lead, Tubular
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TMC0503R300FE02

TMC0503R300FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 50W

На залиха: 3.287

850F25KE

850F25KE

Ohmite

RES CHAS MNT 25K OHM 1% 50W

На залиха: 9.075

RER65F26R1RCSL

RER65F26R1RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 26.1 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

RER65F6650RC02

RER65F6650RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 665 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

HS100 1K6 F

HS100 1K6 F

Ohmite

RES CHAS MNT 1.6K OHM 1% 100W

На залиха: 15.873

HS50 R02 K

HS50 R02 K

Ohmite

RES CHAS MNT 0.02 OHM 10% 50W

На залиха: 34.482

HS25 R10 F

HS25 R10 F

Ohmite

RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 25W

На залиха: 40.293

504AS101KDG2

504AS101KDG2

Ohmite

24W 4000J 100 OHM 10% SLAB

На залиха: 2.850

825F25RE

825F25RE

Ohmite

RES CHAS MNT 25 OHM 1% 25W

На залиха: 16.431

UAL5-5KF8

UAL5-5KF8

Riedon

RES CHAS MNT 5K OHM 1% 7.5W

На залиха: 39.025

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв