WhatsApp Icon
CPCC056R850JB32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPCC056R850JB32
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.85 OHM 5W 5% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12529
Листови со податоци онлајн
CPCC056R850JB32 PDF
 • серија:CPCC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.85 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
 • висина - седење (макс):1.003" (25.48mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55336R00BHEA

CMF55336R00BHEA

Vishay / Dale

RES 336 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

RLP06619R0FB25

RLP06619R0FB25

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 16.587

CMF5513K300BEEK

CMF5513K300BEEK

Vishay / Dale

RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.301

CMF07430R00GKBF

CMF07430R00GKBF

Vishay / Dale

RES 430 OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 59.459

MT5-0R005F4

MT5-0R005F4

Riedon

RES 0.005 OHM 5W 1% AXIAL

На залиха: 67.073

RWR82S9310FSB12

RWR82S9310FSB12

Vishay / Dale

RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 19.226

43J40RE

43J40RE

Ohmite

RES 40 OHM 5% 3W AXIAL

На залиха: 125.313

CMF5510K400BEEA70

CMF5510K400BEEA70

Vishay / Dale

RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 294.854

RNF14BTC412K

RNF14BTC412K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 412K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 989.315

CP00105K100KE663

CP00105K100KE663

Vishay / Dale

RES 5.1K OHM 10W 10% AXIAL

На залиха: 313.873

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв