WhatsApp Icon
RWR89S37R9FRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S37R9FRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 37.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13660
Листови со податоци онлајн
RWR89S37R9FRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:37.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF5575K000FEEA

CMF5575K000FEEA

Vishay / Dale

RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

ERX-3SJ2R4

ERX-3SJ2R4

Panasonic

RES 2.4 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 178.571

CMF6027R400FKBF64

CMF6027R400FKBF64

Vishay / Dale

RES 27.4 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 161.603

RLR05C6982FSR3619

RLR05C6982FSR3619

Vishay / Dale

ERL-05-19 69.8K 1% T-1 RLR05C698

На залиха: 88.079

RNC50H3401FRB14

RNC50H3401FRB14

Vishay / Dale

RES 3.4K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 37.639

RWR78S1050FRS73

RWR78S1050FRS73

Vishay / Dale

RES 105 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.502

RN60C4122FB14

RN60C4122FB14

Vishay / Dale

RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CPCP05200R0JB32

CPCP05200R0JB32

Vishay / Dale

RES 200 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

MBA02040C5901FCT00

MBA02040C5901FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 5.9K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

RWR89SR124FRBSL

RWR89SR124FRBSL

Vishay / Dale

RES 0.124 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.021

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв