WhatsApp Icon
RN55C2253FRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C2253FRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 225K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18297
Листови со податоци онлајн
RN55C2253FRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:225 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN55C22R6FB14

RN55C22R6FB14

Vishay / Dale

RES 22.6 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CMF551M7400FKEA

CMF551M7400FKEA

Vishay / Dale

RES 1.74M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 292.560

RWR81S2R43FPRSL

RWR81S2R43FPRSL

Vishay / Dale

RES 2.43 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.833

RNC55H7682FRRSL

RNC55H7682FRRSL

Vishay / Dale

RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

RWR81S3570FSS70

RWR81S3570FSS70

Vishay / Dale

RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.626

RWR82S2R00BRB12

RWR82S2R00BRB12

Vishay / Dale

RES 2 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 7.285

CMF552K2000BHEA

CMF552K2000BHEA

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 437.139

RN55E5903BBSL

RN55E5903BBSL

Vishay / Dale

RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 58.293

CW01061R90JE73

CW01061R90JE73

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 101.163

RWR89S8660FRRSL

RWR89S8660FRRSL

Vishay / Dale

RES 866 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.546

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв