WhatsApp Icon
RLR05C1783FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C1783FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 178K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14210
Листови со податоци онлајн
RLR05C1783FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:178 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60J68R1FSRE6

RNC60J68R1FSRE6

Vishay / Dale

RES 68.1 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

CF18JA2R20

CF18JA2R20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.2 OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 16.977.928

CMF6052R000FKBF

CMF6052R000FKBF

Vishay / Dale

RES 52 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

RWR81N1200FRRSL

RWR81N1200FRRSL

Vishay / Dale

RES 120 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.388

RNC50H1202BMBSL

RNC50H1202BMBSL

Vishay / Dale

RES 12K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RN65E3921FRE6

RN65E3921FRE6

Vishay / Dale

RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 240.987

RLR20C2431FSRSL

RLR20C2431FSRSL

Vishay / Dale

ERL-20 2.43K 1% T-1 RLR20C2431FS

На залиха: 37.209

RWR71S15R0FRB12

RWR71S15R0FRB12

Vishay / Dale

RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.771

RLR05C5110FSRE619

RLR05C5110FSRE619

Vishay / Dale

ERL-05-19 511 1% T-1 RLR05C5110F

На залиха: 88.079

RN70C1302FBSL

RN70C1302FBSL

Vishay / Dale

RES 13K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв