WhatsApp Icon
CW01050K00JE733

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CW01050K00JE733
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 50K OHM 13W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14881
Листови со податоци онлајн
CW01050K00JE733 PDF
 • серија:CW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:50 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):13W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR81S26R7FRB12

RWR81S26R7FRB12

Vishay / Dale

RES 26.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 25.252

RN60C1651FB14

RN60C1651FB14

Vishay / Dale

RES 1.65K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CMF70390K00DHEA

CMF70390K00DHEA

Vishay / Dale

RES 390K OHM 1.75W 0.5% AXIAL

На залиха: 167.084

RWR80N82R5FSS73

RWR80N82R5FSS73

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.769

RNC50H5502FSB14

RNC50H5502FSB14

Vishay / Dale

RES 55K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 70.090

RS02B75R00FS70

RS02B75R00FS70

Vishay / Dale

RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 177.749

273-680-RC

273-680-RC

TubeDepot

RES 1/2W METAL FILM VALUE 680

На залиха: 666.666

RLR20C78R7FRRE6

RLR20C78R7FRRE6

Vishay / Dale

RES 78.7 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

RCMA0551100FES03

RCMA0551100FES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.063

RLR32C46R4FRBSL

RLR32C46R4FRBSL

Vishay / Dale

RES 46.4 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 10.902

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв