WhatsApp Icon
CMF60220R00FKEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF60220R00FKEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 220 OHM 1W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19210
Листови со податоци онлајн
CMF60220R00FKEB PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:220 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
H84K12BCA

H84K12BCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 4.12K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 178.056

H476K8BDA

H476K8BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

RLR07C1154FSB14

RLR07C1154FSB14

Vishay / Dale

RES 1.15M OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 38.308

RN60C3652FRSL

RN60C3652FRSL

Vishay / Dale

RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RNF14FTD39R2

RNF14FTD39R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RNC60H4371DSRE6

RNC60H4371DSRE6

Vishay / Dale

RES 4.37K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 97.302

CMF55412K00DHEB

CMF55412K00DHEB

Vishay / Dale

RES 412K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

RNC50J4070BSRE6

RNC50J4070BSRE6

Vishay / Dale

RES 407 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

RLR20C1003GMB14

RLR20C1003GMB14

Vishay / Dale

RES 100K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 49.549

CP0010300R0JB14

CP0010300R0JB14

Vishay / Dale

RES 300 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 5.789

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв