WhatsApp Icon
WW12FT158R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WW12FT158R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 158 OHM 0.4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17615
Листови со податоци онлајн
WW12FT158R PDF
 • серија:WW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:158 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C9532FSRE7

RLR05C9532FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 95.3K 1% T-1 RLR05C9532FS

На залиха: 129.188

CMF55196K00BHBF

CMF55196K00BHBF

Vishay / Dale

RES 196K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNX0252K00FKLB

RNX0252K00FKLB

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 23.347

RLR05C21R5FPRE5

RLR05C21R5FPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 21.5 1% T-1 RLR05C21R5FP

На залиха: 114.547

H8205RDZA

H8205RDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 205 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 261.684

RWR89N7R50FRRSL

RWR89N7R50FRRSL

Vishay / Dale

RES 7.5 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.765

MBB02070D1240DRP00

MBB02070D1240DRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 124 OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 668.359

RCMA0510002BES03

RCMA0510002BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.811

RNF14FAC154K

RNF14FAC154K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.535.947

PSP400JB-0R47

PSP400JB-0R47

Yageo

RES 0.47 OHM 4W 5% AXIAL

На залиха: 209.837

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв