WhatsApp Icon
RWR81S1200FSS70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S1200FSS70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 120 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16034
Листови со податоци онлајн
RWR81S1200FSS70 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:120 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LR0204F560K

LR0204F560K

TE Connectivity AMP Connectors

RES 560K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 8.038.585

WW1FT124R

WW1FT124R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 124 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 389.574

RLR20C1801FRRE8

RLR20C1801FRRE8

Vishay / Dale

ERL-20 1.8K 1% T-1 RLR20C1801FR

На залиха: 57.039

RCMA0215111BES03

RCMA0215111BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.483

PTF65250R00BXBF

PTF65250R00BXBF

Vishay / Dale

RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

RWR71S90R9FRRSL

RWR71S90R9FRRSL

Vishay / Dale

RES 90.9 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.759

RN55C32R8BB14

RN55C32R8BB14

Vishay / Dale

RES 32.8 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C2432FSB14

RLR07C2432FSB14

Vishay / Dale

RES 24.3K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 58.136

RNC55J19R3BSB14

RNC55J19R3BSB14

Vishay / Dale

RES 19.3 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 20.621

RWR81SR255FPS73

RWR81SR255FPS73

Vishay / Dale

RES 0.255 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.591

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв