WhatsApp Icon
Y007813K0000B0L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y007813K0000B0L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES 13K OHM .3W .1% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14852
Листови со податоци онлајн
Y007813K0000B0L PDF
 • серија:VHP100
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:13 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.3W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:0.0ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
 • висина - седење (макс):0.450" (11.43mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR89S2R05FPB12

RWR89S2R05FPB12

Vishay / Dale

RES 2.05 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 27.372

RNC55H1872FRB14

RNC55H1872FRB14

Vishay / Dale

RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 52.538

RSF12JT2R00

RSF12JT2R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 6.060.606

CPCP052K500FB31

CPCP052K500FB31

Vishay / Dale

RES 2.5K OHM 5W 1% RADIAL

На залиха: 58.330

CW010130K0JS73

CW010130K0JS73

Vishay / Dale

RES 130K OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 54.734

RNC50H1101BSR36

RNC50H1101BSR36

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

B8J250

B8J250

Ohmite

RES 250 OHM 5% 8W AXIAL

На залиха: 28.089

RNC50H1142DSRSL

RNC50H1142DSRSL

Vishay / Dale

RES 11.4K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

CP00152R000JB14

CP00152R000JB14

Vishay / Dale

RES 2 OHM 15W 5% AXIAL

На залиха: 5.789

RNF14BTC6K65

RNF14BTC6K65

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.65K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 989.315

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв