WhatsApp Icon
RWR89S75R0FRS73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S75R0FRS73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14257
Листови со податоци онлајн
RWR89S75R0FRS73 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:75 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN60D1820FR36

RN60D1820FR36

Vishay / Dale

RES 182 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

RNC55J3650FSRSL

RNC55J3650FSRSL

Vishay / Dale

RES 365 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

RLR05C1210FPB14

RLR05C1210FPB14

Vishay / Dale

RES 121 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 37.414

RN55D1691FB14

RN55D1691FB14

Vishay / Dale

RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

RLR07C5230FSRE523

RLR07C5230FSRE523

Vishay / Dale

ERL-07-23 523 1% T-1 RLR07C5230F

На залиха: 109.110

RNC50H1503FSRE6

RNC50H1503FSRE6

Vishay / Dale

RES 150K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

CPCP03470R0FB32

CPCP03470R0FB32

Vishay / Dale

RES 470 OHM 3W 1% RADIAL

На залиха: 11.000

14AFR015E

14AFR015E

Ohmite

RES 15M OHM 1% 4W AXIAL

На залиха: 49.999

RLR20C47R5FRRE6

RLR20C47R5FRRE6

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

RN55D1213FBSL

RN55D1213FBSL

Vishay / Dale

RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв