WhatsApp Icon
RLR05C3903GMRE8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C3903GMRE8
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05 390K 2% T-1 RLR05C3903GM
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11738
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:390 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF65390K00FKBF

CMF65390K00FKBF

Vishay / Dale

RES 390K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

RNC55J7320FSRE6

RNC55J7320FSRE6

Vishay / Dale

RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

RN55D2323FRE6

RN55D2323FRE6

Vishay / Dale

RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RN55C1023BRSL

RN55C1023BRSL

Vishay / Dale

RES 102K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 222.419

RLR05C1021FSRSL

RLR05C1021FSRSL

Vishay / Dale

RES 1.02K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

CMF653K9000FKEK

CMF653K9000FKEK

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

H4P590KDCA

H4P590KDCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 590K OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 157.977

RLR20C1071FSBSL

RLR20C1071FSBSL

Vishay / Dale

ERL-20 1.07K 1% T-1 RLR20C1071FS

На залиха: 15.233

RNC55K8871FSBSL

RNC55K8871FSBSL

Vishay / Dale

RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

RN65D3013FB14

RN65D3013FB14

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв