WhatsApp Icon
RNC55H53R0BSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H53R0BSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 53 OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16021
Листови со податоци онлајн
RNC55H53R0BSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:53 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C3304GRRSL23

RLR07C3304GRRSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 3.3M 2% T-1 RLR07C3304

На залиха: 39.135

RNC50H1541FSR36

RNC50H1541FSR36

Vishay / Dale

RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RN55E7680FB14

RN55E7680FB14

Vishay / Dale

RES 768 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR05C1101FSRE8

RLR05C1101FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 1.1K 1% T-1 RLR05C1101FS

На залиха: 129.188

Y145347K5000A0L

Y145347K5000A0L

VPG Foil

RES 47.5K OHM 0.6W 0.05% RADIAL

На залиха: 9.148

RN55E9090FRE6

RN55E9090FRE6

Vishay / Dale

RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

CMF5574R000FKEA

CMF5574R000FKEA

Vishay / Dale

RES 74 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

MBB02070C3009FC100

MBB02070C3009FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 30 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

CMF606R0000FKBF

CMF606R0000FKBF

Vishay / Dale

RES 6 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 261.069

RN65C9090BRSL

RN65C9090BRSL

Vishay / Dale

RES 909 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 131.492

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв